1999-ben

1999 -ben történt:
Give thanks with a grateful heart

Dunakeszi 1999-ben:
A Kőrösiben jártak:
Csoóri Sándor költő, készítette:Vetélkedő Helytörténeti


Feljut a másodosztályba a Dunakeszi VSE labdarúgó csapata:
A Dunakeszi Vasutas labdarúgó csapatát a klub alakuló évében, 1926-ban hozták létre. Az évek során több névváltozáson ment keresztül, de a köztudatban sokáig Magyarság néven említették. A harmadosztályban játszó csapat a történelme során többször került fölsőbb osztályba, de sokszor csúszott vissza alacsonyabb osztályokba is. A 80-as évek végén (1987-es negyedosztályú győzelmet követően) stabilizálódott a helyük a harmadosztály középmezőnyében, majd a 90-es évek közepén egy ezüstéremmel jelentkeztek. 1997-ben bajnoki címet is szereztek. A Doroggal mérkőztek a feljutásért, Dunakeszin 1-1-re végeztek, míg a bányászvárosban nem született gól, így nem került fel a Dunakeszi a másodosztályba. 1997. őszén a Magyar Kupában fogadhatták a Haladást, és bár félidőben még 1-0-ra vezettek, végül a vendégek diadalmaskodtak (2-1). 1998. őszén a 32. között a Tiszaújvárost verték a kupában (1-0), a nyolcaddöntőben azonban kikaptak az élvonalbeli Váctól (2-1).
1999-ben már nem volt szükség osztályozóra: a Mátra-csoport ismételt megnyerése másodosztályú tagságot ért. Az akkor NB I. névre keresztelt második vonalban egy évet töltött el a Vasutas, a 9. helyen végeztek a 20 csapatos ligában, mégis távozniuk kellett a negyedosztályba. Megmérkőztek a Videotonnal, a Kecskeméttel, a REACcal, a BVSC-vel, a BKV-val, az III. Kerülettel, a Kaposvárral, a Békéscsabával, a Szolnokkal, a Szegeddel, Sopronnal, és nem egyet legyőztek, illetve maguk mögé is utasítottak az említettek közül. Döntetlent játszottak a Videotonnal, a Sopronnal és a Kaposvárral, de legyőzték a Pécset, a Kecskemétet, a Csepelt pedig oda-vissza múlták felül. Néhány gólzáporos győzelmet is arattak (3-0 Tiszaújvároson, 4-0 az Érd ellen). A végére kicsit visszaestek, de így is a középmezőnyben végeztek. 
Forrás: Szentgáli-Tóth Boldizsár, 2015.03.31 www.magyarfutball.hu
Így látják a 7-8 éves gyerekek a dunakeszi focit:
A Dunakeszi VSE labdarúgó csapata NB II-be kerül, készítette:Vetélkedő Helytörténeti

Labdarúgás
1998-1999. évi bajnokság
Szakosztály elnök: Lukácsi Ferenc
Szakosztályvezető: Barsi János
Intéző: Szalma László
Gyúró: Nazáth György
Edzők:
Fodor Imre                   1997-1998
Both József                  1998
Glázer Róbert              1998-1999
Ebedli Ferenc              1999-2000
Varga István                 2000-
NB II. 1998-1999 évi bajnokság végeredménye:
1.      Dunakeszi                 26        16       7          3                      41:18              55
2.      Csepel                        26        12       8          6                      41:31              44
3.      Nyírbátor                   26        11       8          7                      48:33               41

Játékosok:
Bíró Imre, Nagy Igor (kapusok); Dinka Balázs, Hajba László, Róza László, Varga Attila, Vikukel István (védők); Andrási Zoltán, Bessenyei János, Gráczki Péter, Kiss Krisztián, Kóltai Tamás, Szűcs Attila, Tóth György (középpályások); Császár Attila, Kalina Tibor, Lőrincz László, Pálinkás Gábor (csatárok).
Forrás: Solymosi László: Dunakeszi Sportévkönyv 1999.


1999-ben történt Dunakeszin:

  • A Dunakeszi Városi Könyvtár gondozásában jelent meg Szentkirályi Fittler József költő verseskötete, a Mindenség dadogása címmel. A kötet az Ünnepi Könyvhét alkalmából kerül bemutatásra. A címadó vers:

a mindenség dadogása

csendben lapuló félhomályban
a permetező illatárban
reszket a nap a borostyánban
szemünk borzong a fénysugárban
a permetező illatárban 
a szavak lassú halálában
a lét Odüsszeiajában
a szavak lassú halálában
szemünk borzong a fénysugárban
a véges világ távolában
a bűnök kétes világában
szemünk borzong a fénysugárban
a véges világ távolában
a végtelenbe repülünk




  • Ebben az évben kap felkérést a város sport újságírója, hogy állítsa össze az 1999. év sportévkönyvét. Az évkönyv a következő év nyarán lát napvilágot, a szerző előszavával:


"Az első sportévkönyvem 1977-ben jelent meg Dunakeszi várossá nyilvánításának évében. A legutóbb 1984-ben. Hosszú szünet után Dunakeszi Városi Önkormányzatának Ifjúsági és Sportbizottsága bízott meg az 1999. évi sportévkönyv megírásával. 
Igyekeztem minden tudásommal a lehető legtöbb adatot, eredményt összegyűjteni. Köszönöm azok segítségét, akik velem együtt szívügyüknek tekintették a könyv megjelenését. Aki átolvassa a könyvet az látja, hogy az egyesületek, klubok sokféle formában adták meg az eredményeket amelyek talán így sem zavaróak, ugyanakkor az 1999. évi sportanyag így vált színesebbé.
Remélem a könyv belső információt szolgáltat az érdeklődők számára. Kérem észrevételeiket és hasznos tanácsaikat juttassák el hozzám. Köszönöm."
Dunakeszi, 2000. május 12.
Solymosi László
      ny. tanár, sport újságíró



  • 1999-ben gyűjti egybe és rendezi kötetbe az évek során megjelent helytörténeti jellegű írásait Sipos Károly. Könyvén év végén az utolsó simításokat végzi, így az a következő év tavaszán már az olvasók kezébe kerülhetett. 

  • Harmadik alkalommal került megrendezésre a Városi Helytörténeti Vetélkedő a Dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában:

  • Elkészül a Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár belső udvara, melyet az Ünnepi Könyvhét alkalmából avatnak föl.
  • Fölveszik a Magyar Kajak-kenu Szövetség tagjai közé az 1998. november 7-én alakult Dunakeszi Kajak-kenu Club-ot.
  • Az év atlétája elismerő címben részesült Horváth Ákos és Tölgyesi Péter. 
  • Megjelenik az evangélikus templom és gyülekezet történetét bemutató kiadvány a templom felszentelésének 60 éves évfordulója alkalmából
  • Megalakul a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége
  • Megrendezésre kerül az első dunakeszi rotary jótékonysági bál
Legeredményesebb dunakeszi sportolók 1999-ben:



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

DUNAKESZI KVÍZ